Životopis
strukturovaný / vzor / formulář

Rychlé vyhledávání:

Zadat můžete například průvodní dopisy

Průvodní dopis • motivační dopis

Součástí každého profesního či strukturovaného životopisu by měl být i stručný průvodní dopis. V tomto dopise se uvádějí důvody, které Vás vedly k rozhodnutí ucházet se právě o toto konkrétní zaměstnání. Na rozdíl od Vašeho profesního životopisu, který by měl obsahovat jen fakta, v průvodním dopise můžete do jisté míry projevit i své osobní postoje.

Decentním způsobem lze pochválit a vyzvednout přednosti u Vás samotných. Závěrem průvodního dopisu se odkažte na Vámi přiložené CV, ve kterém se potencionální zaměstnavatel může dozvědět další podrobnosti o Vaší osobě.

Při sestavování průvodního dopisu dbejte na to, abyste se vyvarovali pravopisných chyb. Pravopisné chyby jsou první věcí, které vedou k negativnímu ohodnocení Vaší osoby. Pokud si nejste jisti svojí gramatikou, nechte svůj profesní životopis raději zkontrolovat někým důvěryhodným. Na závěr průvodního dopisu, tak jako u profesního nebo strukturovaného životopisu doplňte datum, místo a přidejte Váš podpis. Dbejte na to, aby Váš průvodní dopis měl předepsané odstavce a jednotlivé části dopisu jako je předmět, adresu příjemce, tedy zaměstnavatele správně umístěné.

Průvodní dopis • motivační dopis - ukázka

Průvodní dopis

Název společnosti s.r.o.
Jindřišká 1245
111 50 Praha 1

Předmět: Zájem o místo v administrativě

Vážený pane, Vážená paní,

dovoluji si Vás touto cestou zažádat o pracovní místo ......, které je inzerováno Vaší společností na internetovém pracovním serveru Jobhunter.cz.

Pracuji v oblasti administrativy na pozici účetní. Ekonomika spolu s účetnictvím byly mé velice oblíbené předměty již na střední škole. V rámci studia jsme prošli několika týdenní osobní praxí ve školou vybrané společnosti, která se v mém případě stala po úspěšném dokončení studia i zaměstnáním na plný úvazek. V této společnosti pracuji již 5 let a za tuto dobu jsem získala profesionální zkušenosti v oblasti vedení účetnictví.

Domnívám se, že mé znalosti a zkušenosti budou dostatečně odpovídající hodnotou požadavkům na Vámi výše uvedenou pozici. V příloze tohoto průvodního dopisu naleznete také můj strukturovaný životopis. V případě Vašeho zájmu se velmi ráda dostavím na pracovní pohovor.

S přátelským pozdravem

Jana Nováková

V Praze 2. 1. 2019

Reklama Jobhunter.cz - nabídka práce

Nabídka práce
Volná pracovní místa po celé České republice. Hlavní i vedlejší pracovní poměry. Manažerské, administrativní i dělnické profese.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád pro studenty na léto i zimu, brigády a strukturovaný životopis.

Domácí práce
Práce na doma může být relativně jednoduchým a efektivním nástrojem k navýšení rodinného rozpočtu nebo i prostředkem k seberealizaci.

Práce na doma
Hledáte možnosti přivýdělku při studiu, v důchodu nebo na mateřské dovolené. Práce z domova jsou tou pravou možností.

Brigády pro studenty
Jste student na střední či vysoké škole? Hlavně v letních měsících se nabízejí sezónní práce v reklamě, gastronomii a administrativě.

Půjčky
Informace o půjčkách, úvěrech, hypotékách a dalším financování. Možnost sjednat snadno a rychle půjčku online.

Tapety na plochu
Pro plochu Vašeho počítače nebo notebooku. Příroda, vesmír, lidé, auta a další šikorý výběr.

Práce doma
Pro možnost zvýšení rodinného rozpočtu aniž byste využili zbytečně půjčky nebo úvěry.

Obrázky na plochu
Každý den jiný obrázek na pozadí. Celebrity, abstrakce, sport, technika a další.

Práce z domova
Tipy na možnosti přivýdělku na doma ke snížení splátek půjčky, úvěru, hypotéky apod.

Půjčka bez doložení příjmů
Rychlé sjednání nebakovní půjčky online, není třeba dokládat příjem, expresní vyřízení do 24 hodin.

Půjčky bez registru ihned
rychlé nebankovní půjčky bez registru na spotřební zboží i konsolidaci půjček.