Životopis
strukturovaný / vzor / formulář

Rychlé vyhledávání:

Zadat můžete např. výpověď

Druhy výpovědi

Každý z nás se čas od času dostane v zaměstnání do situace, ve které se začne vnitřně přesvědčovat o tom, že jeho znalosti a schopnosti na pracovišti nejsou dostatečně finančně ohodnoceny. V tuto chvíli máte většinou v nabídce dvě možnosti.

První možností je zajít za Vašim vedoucím pracovníkem a zažádat u něj o navýšení Vašeho platového ohodnocení, tedy v případě, že na něj máte již právo. Pokud budete úspěšní, změna Vašeho platového ohodnocení by se měla projevit současně na Vaší výplatě v příštím kalendářním měsíci.

Ovšem, pokud u svého nadřízeného pracovníka neuspějete a budete se cítit podhodnoceni, lze svoji situaci řešit poměrně radikálnějším způsobem, a to tím, že změníte své nynější zaměstnání. Zkrátka podáte zaměstnavateli výpověď.

Záleží ovšem v jakém pracovním poměru se nacházíte vůči zaměstnavateli. Jste-li stále v takzvané zkušební lhůtě, postačí Vám jako výpověď krátké písemné vyjádření o ukončení pracovního poměru bez udání důvodů.

Pakliže se ovšem nacházíte již v dlouhodobém pracovním poměru, zde může platit, až několika měsíční výpovědní lhůta. Rozhodujícím faktorem zde bude dohoda mezi Vámi a zaměstnavatelem zahrnutá ve Vaší pracovní smlouvě, která Vám jasně určuje, jak dlouhá bude Vaše výpovědní lhůta.

Na druhou stranu, pokud nebudete plnit požadované úkoly Vaším zaměstnavatelem tak, aby Vaše práce byla v pořádku a stoprocentně odváděna, můžete si být jisti tím, že po pár napomenutích a upozorněních přijde drastičtější způsob, výpověď ze strany zaměstnavatele. Výpověď Vám může být dána na hodinu (okamžité zrušení pracovního poměru) nebo s určitou výpovědní lhůtou. Vše musí být v souladu se zákoníkem práce, platným pro Českou republiku.

Existuje ještě jedna nepříjemná možnost jak přijít o zaměstnání. Nejedná se zde o žádné Vaše pochybení, které by vedlo k výpovědi ze zaměstnání. Může nastat situace, kdy zaměstnavatel je nucen snížit stav svých zaměstnanců z důvodů například restrukturalizace nebo hospodářské krize, v tomto případě máte nárok na několika měsíční odstupné.

Reklama Jobhunter.cz - nabídka práce

Nabídka práce
Volná pracovní místa po celé České republice. Hlavní i vedlejší pracovní poměry. Manažerské, administrativní i dělnické profese.

Brigády pro studenty
informace, tipy a nabídka brigád pro studenty na léto i zimu, brigády a strukturovaný životopis.

Domácí práce
Práce na doma může být relativně jednoduchým a efektivním nástrojem k navýšení rodinného rozpočtu nebo i prostředkem k seberealizaci.

Práce na doma
Hledáte možnosti přivýdělku při studiu, v důchodu nebo na mateřské dovolené. Práce z domova jsou tou pravou možností.

Brigády pro studenty
Jste student na střední či vysoké škole? Hlavně v letních měsících se nabízejí sezónní práce v reklamě, gastronomii a administrativě.

Půjčky
Informace o půjčkách, úvěrech, hypotékách a dalším financování. Možnost sjednat snadno a rychle půjčku online.

Tapety na plochu
Pro plochu Vašeho počítače nebo notebooku. Příroda, vesmír, lidé, auta a další šikorý výběr.

Práce doma
Pro možnost zvýšení rodinného rozpočtu aniž byste využili zbytečně půjčky nebo úvěry.

Obrázky na plochu
Každý den jiný obrázek na pozadí. Celebrity, abstrakce, sport, technika a další.

Práce z domova
Tipy na možnosti přivýdělku na doma ke snížení splátek půjčky, úvěru, hypotéky apod.

Půjčka bez doložení příjmů
Rychlé sjednání nebakovní půjčky online, není třeba dokládat příjem, expresní vyřízení do 24 hodin.

Půjčky bez registru ihned
rychlé nebankovní půjčky bez registru na spotřební zboží i konsolidaci půjček.